15.02.2016   Розвага "Стрітення"

Фізичний розвиток - підгримувати бажання виконувати рухливі ігрові та фізкультурні вправи: залучати малят до рухливої народної гри.

Соціально-моральний розиток - виховувати свідоме ставлення до народних традицій, культури, обрядів: продовжувати формувати вміння малят об'єднуватися на основі спільного ігрового задуму.

Емоційно-ціннісний розвиток - розвивати пізнавальний інтерес до сюжету розваги, ігрових атрибутів: формувати вміння виражати найпростіші форми емоційного стану під час розваги.

Пізнавальний розвиток - уточнити знання дітей про різні види пісень, ігор, зокрема про українські народні дитячі ігри: навчати вихованців класифікувати їх, відрізняти гру від іншої діяльності.

Мовленнєвий розвиток розвиток - збагатити словниковий запас різними частинами мови, вправляти малят в утворенні зменшувально-пестливих слів.

Художньо-естетичний  розвиток - підтримувати інтерес до фольклорної дитячої творчості: учити малят виразно розповідати прикмети, прислів'я, приказки на пам'ять . Креативний розвиток - заохочувати виявлення творчості під час рольової гри, здатність творчо імпровізувати ігровий образ.

Трудове виховання – складова системи

гармонійного розвитку дітей дошкільного віку

Людина перетворює світ за допомогою праці — фізичної, інтелектуальної діяльності, спрямованої на задоволення матеріальних і духовних потреб людини.

Праця виконує практичну (створення матеріальних, духовних цінностей, соціально-побутових умов життя і діяльності людини), розвивальну (розвиток особистості в процесі активного включення людини у трудовий процес) і виховну (формування суспільне і особистісно цінних якостей людини, її морально-естетичного ставлення до життя і діяльності) функції. Виховна функція праці реалізується в процесі трудового виховання дітей дошкільного віку.

Ідея праці як засобу всебічного розвитку людини розроблена в педагогічній теорії К. Ушинського. їй присвячена спеціальна робота — «Праця у її психологічному та виховному значенні», в якій обґрунтована необхідність «вільної праці» для розвитку почуття людської гідності. Людина, відірвана від праці, на думку Ушинського, втрачає кращі якості особистості, а батьки, оберігаючи своїх дітей від праці, розбещують і роблять їх нещасними.

Дитяча праця, на думку С. Русової, є основою виховання. Зокрема, ручна праця повинна забезпечити творчу активність дітей, задоволення від результату. А старші дошкільники здатні до усвідомлення соціальної значущості праці. Це сприяє вихованню відповідальності, почуття обов'язку.

Трудове виховання дітей покликане забезпечити вирішення таких завдань:

1. Формування мотивації (потреб, інтересу, почуття обов'язку і відповідальності), позитивно-емоційного ціннісного ставлення до праці як до форми буття і способу самореалізації людини.

2. Формування системи знань, необхідних для трудової діяльності, вибору професії, соціального, професійного і життєвого самовизначення.

3. Формування досвіду суспільне корисної виробничої діяльності, вміння використовувати теоретичні знання на практиці, здатності до творчості.