Тренінг з вихователями «Обдарована дитина».

МЕТА: Ознайомити вихователів з поняттям «обдарованість»; допомогти визначити показники обдарованості; спонукати вихователів до розвитку творчих здібностей дітей і створити позитивний клімат у колективі.

Тренинг проводив вихователь Архипенко І.Л.

Мовленнєвий розвиток дошкільника.

У перші роки свого життя дитина оволодіває унікальним скарбом – мовленням, що дає їй змогу називатися людиною, зв׳язує воєдино її минуле, сучасне й майбутнє, забезпечує спілкування, порозуміння, взаємодію з іншими людьми загалом і найближчим оточенням зокрема. Тому в нашому закладі було проведено методичний тренінг “Мовленнєвий розвиток дошкільників як складова готовності до шкільного навчання”. Мета тренінгу поглибити знання педагогів щодо використання сучасних методів навчання; підвищення компетентності вихователів у спілкуванні; вдосконалювати педагогічну майстерність вихователів, направлену на особистісно орієнтовану модель навчання.

Під час тренінгу педагоги мали змогу пригадати теоретичні засади мовленнєвого розвитку та повправлятися практично у доборі доцільних методів та прийомів, які сприяють удосконаленню та  розвитку мовлення дошкільників. Адже рідна мова є найважливішим, найбагатшим і наймудрішим зв׳язком між сьогоденням і майбутнім. А досягти мовленнєвої майстерності можливо шляхом самоудосконалення: поповнювати знання, розширювати світогляд, активно спілкуватися, користуватися кращими зразками українського мовлення.

Ми, дорослі, маємо бути для дітей і родючою землею, і поживною вологою, і теплим сонечком, яке зігріває квітку дитячої душі. Саме тоді розкриваються дитячі мовленнєві здібності та задатки.